Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

W SLD powstał zespół ds. monitorowania Euro 2012

dodano 2012-05-25 06:51 w kategorii: Ludzie

 

SLD powołał specjalny 10-osobowy zespół ds. monitorowania Euro 2012. Powód? -Chcemy przygotować kompletny raport, który będzie pokazywał zarówno dobre, jak i negatywne zachowania administracji państwowej w tej sprawie - podkreślił poseł Sojuszu, szef zespołu Tomasz Garbowski.
SLD chce w ten sposób sprawdzić ostatnie zapewnienia premiera Donalda Tuska, że wszystko na mistrzostwa jest przygotowane.
Raport ma być gotowy najpóźniej trzy miesiące po zakończeniu Euro 2012. - Pokażemy naszą ocenę Mistrzostw Europy w piłce nożnej, jak naszym zdaniem administracja zdała egzamin w tym zakresie. Jesteśmy w jednej drużynie, kibicujemy naszym piłkarzom, nie chcemy przeszkadzać, chcemy pomagać - dodał Garbowski.
 
W piątek zespół zaprezentuje szczegółową analizę pięciu lat przygotowań do Euro 2012. W zespole znaleźli się również posłowie: Stanisława Prządka, Tadeusz Tomaszewski, Bogusław Wontor oraz były poseł Wiesław Szczepański. Z kolei rzecznik SLD Dariusz Joński poinformował, że w czwartek wystosowane zostało pismo do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z pytaniem, czy ABW prowadzi postępowanie dotyczące budowy odcinka C autostrady A2 z Łodzi do Warszawy, a także czy prowadzi postępowanie dotyczące wykonawcy tego odcinka, firmy DSS (Dolnośląskie Surowce Skalne).
- ABW powinna informować premiera o firmie DSS i firmie Covec, które okazały się niewypłacalne i które spowodowały ogromne straty również dla budżetu, ale przede wszystkim dla tych firm, które były podwykonawcami - tłumaczył rzecznik SLD.
 
W połowie kwietnia Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Dolnośląskie Surowce Skalne, która budowała odcinek autostrady A2 Stryków-Konotopa. DSS w konsorcjum z czeską firmą Bogl a Krysl przejęło budowę odcinka C autostrady A2 Stryków-Konotopa w połowie ub.r. - po tym, jak GDDKiA odstąpiła od umowy z chińskim konsorcjum Covec. Spółka DSS ma problemy z płatnościami wobec swoich podwykonawców. Wiele z tych firm jest na krawędzi bankructwa. Budowę autostrady A2 od Strykowa do Konotopy podzielono na pięć odcinków. Autostrada w całości ma być gotowa w październiku br. Nadal nie wiadomo, czy wykonawcy odcinka C, który wcześniej budowało chińskie konsorcjum Covec, uda się przed mistrzostwami osiągnąć takie zaawansowanie prac, by samochody mogły pojechać tamtędy w czerwcu.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.