Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

W SLD powstał zespół ds. monitorowania Euro 2012

dodano 2012-05-25 06:51 w kategorii: Ludzie

 

SLD powołał specjalny 10-osobowy zespół ds. monitorowania Euro 2012. Powód? -Chcemy przygotować kompletny raport, który będzie pokazywał zarówno dobre, jak i negatywne zachowania administracji państwowej w tej sprawie - podkreślił poseł Sojuszu, szef zespołu Tomasz Garbowski.
SLD chce w ten sposób sprawdzić ostatnie zapewnienia premiera Donalda Tuska, że wszystko na mistrzostwa jest przygotowane.
Raport ma być gotowy najpóźniej trzy miesiące po zakończeniu Euro 2012. - Pokażemy naszą ocenę Mistrzostw Europy w piłce nożnej, jak naszym zdaniem administracja zdała egzamin w tym zakresie. Jesteśmy w jednej drużynie, kibicujemy naszym piłkarzom, nie chcemy przeszkadzać, chcemy pomagać - dodał Garbowski.
 
W piątek zespół zaprezentuje szczegółową analizę pięciu lat przygotowań do Euro 2012. W zespole znaleźli się również posłowie: Stanisława Prządka, Tadeusz Tomaszewski, Bogusław Wontor oraz były poseł Wiesław Szczepański. Z kolei rzecznik SLD Dariusz Joński poinformował, że w czwartek wystosowane zostało pismo do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z pytaniem, czy ABW prowadzi postępowanie dotyczące budowy odcinka C autostrady A2 z Łodzi do Warszawy, a także czy prowadzi postępowanie dotyczące wykonawcy tego odcinka, firmy DSS (Dolnośląskie Surowce Skalne).
- ABW powinna informować premiera o firmie DSS i firmie Covec, które okazały się niewypłacalne i które spowodowały ogromne straty również dla budżetu, ale przede wszystkim dla tych firm, które były podwykonawcami - tłumaczył rzecznik SLD.
 
W połowie kwietnia Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Dolnośląskie Surowce Skalne, która budowała odcinek autostrady A2 Stryków-Konotopa. DSS w konsorcjum z czeską firmą Bogl a Krysl przejęło budowę odcinka C autostrady A2 Stryków-Konotopa w połowie ub.r. - po tym, jak GDDKiA odstąpiła od umowy z chińskim konsorcjum Covec. Spółka DSS ma problemy z płatnościami wobec swoich podwykonawców. Wiele z tych firm jest na krawędzi bankructwa. Budowę autostrady A2 od Strykowa do Konotopy podzielono na pięć odcinków. Autostrada w całości ma być gotowa w październiku br. Nadal nie wiadomo, czy wykonawcy odcinka C, który wcześniej budowało chińskie konsorcjum Covec, uda się przed mistrzostwami osiągnąć takie zaawansowanie prac, by samochody mogły pojechać tamtędy w czerwcu.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij