Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Najlepsi z najlepszych, czyli SLD w czołówce.

dodano 2012-09-04 11:54 w kategorii: Ludzie

"Z całej sejmowej dyskusji o wieku emerytalnym tylko jej wystąpienia warto zapamiętać" – tak wypowiedzieli się o niej autorzy rankingu tygodnika „Polityka”. O kim mowa? Oczywiście o Annie Bańkowskiej. Specjalistka SLD od polityki społecznej, była prezeska ZUS, znalazła się w gronie najlepszych parlamentarzystów. Dodajmy, nie po raz pierwszy.

- To budujące, ale nieskromnie przypomnę, że ten zaszczyt nie spotkał mnie po raz pierwszy. Miałam zaszczyt tak samo wypaść w 2005 roku również w rankingu "Polityki", a w 2002 roku przyznano mi szóste miejsce we "Wprost". Jestem zadowolona z takiego podsumowania mojej działalności. Dobre opinie od dziennikarzy, którzy obserwują nasze sejmowe życie jest nobilitacją – powiedziała Gazecie Pomorskiej posłanka Bańkowska.
 
Anna Bańkowska przygodę z polityką rozpoczęła w 1989 roku. W obecnej kadencji Sejmu jest członkiem Klubu Poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pełni funkcję m.in. zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jest jedną z najbardziej doświadczonych posłanek w polskim parlamencie.
 
- Gdyby słuchano Bańkowskiej, może udałoby się zatrzymać zmiany wprowadzane przez rząd. Tylko ona mogłaby pokrzyżować plany Tuska. Zawsze znakomicie przygotowana, przykuwa uwagę, gdy pojawia się na sejmowej trybunie” – tak argumentowano wybór posłanki Sojusz.
 
W SLD mamy również „posła z osobowością”. Bowiem w rankingu tygodnika ponownie znalazł się Ryszard Kalisz, który dobre noty otrzymał również w ubiegłym roku. Poseł doceniany jest między innymi za fachowość, znajomość prawa czy przyjazne rozmowy z przeciwnikami politycznymi. Dodano, że trudno wyobrazić sobie Sejm bez jego osoby.
 
Listę parlamentarzystów tygodnik „Polityka” przedstawił już po raz piętnasty. Pracę posłów ocenili dziennikarze pracujący na co dzień w Sejmie RP.
 
 
Źródło: Na podstawie rankingu tygodnika "Polityka" i informacji Gazety Pomorskiej.
Fotografie pochodzą ze strony internetowych Anny Bańkowskiej i Ryszarda Kalisza
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij