Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Najlepsi z najlepszych, czyli SLD w czołówce.

dodano 2012-09-04 11:54 w kategorii: Ludzie

"Z całej sejmowej dyskusji o wieku emerytalnym tylko jej wystąpienia warto zapamiętać" – tak wypowiedzieli się o niej autorzy rankingu tygodnika „Polityka”. O kim mowa? Oczywiście o Annie Bańkowskiej. Specjalistka SLD od polityki społecznej, była prezeska ZUS, znalazła się w gronie najlepszych parlamentarzystów. Dodajmy, nie po raz pierwszy.

- To budujące, ale nieskromnie przypomnę, że ten zaszczyt nie spotkał mnie po raz pierwszy. Miałam zaszczyt tak samo wypaść w 2005 roku również w rankingu "Polityki", a w 2002 roku przyznano mi szóste miejsce we "Wprost". Jestem zadowolona z takiego podsumowania mojej działalności. Dobre opinie od dziennikarzy, którzy obserwują nasze sejmowe życie jest nobilitacją – powiedziała Gazecie Pomorskiej posłanka Bańkowska.
 
Anna Bańkowska przygodę z polityką rozpoczęła w 1989 roku. W obecnej kadencji Sejmu jest członkiem Klubu Poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pełni funkcję m.in. zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jest jedną z najbardziej doświadczonych posłanek w polskim parlamencie.
 
- Gdyby słuchano Bańkowskiej, może udałoby się zatrzymać zmiany wprowadzane przez rząd. Tylko ona mogłaby pokrzyżować plany Tuska. Zawsze znakomicie przygotowana, przykuwa uwagę, gdy pojawia się na sejmowej trybunie” – tak argumentowano wybór posłanki Sojusz.
 
W SLD mamy również „posła z osobowością”. Bowiem w rankingu tygodnika ponownie znalazł się Ryszard Kalisz, który dobre noty otrzymał również w ubiegłym roku. Poseł doceniany jest między innymi za fachowość, znajomość prawa czy przyjazne rozmowy z przeciwnikami politycznymi. Dodano, że trudno wyobrazić sobie Sejm bez jego osoby.
 
Listę parlamentarzystów tygodnik „Polityka” przedstawił już po raz piętnasty. Pracę posłów ocenili dziennikarze pracujący na co dzień w Sejmie RP.
 
 
Źródło: Na podstawie rankingu tygodnika "Polityka" i informacji Gazety Pomorskiej.
Fotografie pochodzą ze strony internetowych Anny Bańkowskiej i Ryszarda Kalisza
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.