Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Szejna: Szefem Komisji Europejskiej może zostać przyjaciel Polski

dodano 2014-03-02 20:56 w kategorii: Kraj

W niedzielę zakończył się dwudniowy Kongres Partii Europejskich Socjalistów w Rzymie. Otworzył on oficjalnie kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego całej europejskiej lewicy.
 
W Rzymie spotkały się wszystkie partie lewicowe i ich liderzy. - SLD jako członek tej rodziny europejskiej będzie razem z innymi partiami lewicowymi maszerował do zwycięstwa europejskich socjalistów - mówił podczs niedzielnej konferencji podsumowującej Kongres PES, szef świętokrzyskiego SLD i kandydat na europosła Andrzej Szejna. I dodał: - Bo dzisiaj po zmianie, którą narzucił Traktat Lizboński, kto będzie przewodniczącym KE zależy od wyniku wyborów do PE. 
 
Szejna podkreslił, że na Kongresie niemal jednogłośnie europejska lewica nominowała Martina Schulza jako kandydata na przyszłego szefa KE. - Martin Schulz jest bardzo dobrym przyjacielem Polski i samego Leszka Millera. Jest on gwarantem, że kiedy zostanie szefem KE zapewni odpowiednie miejsce Polski, zapewni odpowiednie interesy - zaznaczył Szejna. - Jeżeli po 25 maja rodzina europejskich socjalistów zwycięży, szefem KE będzie przyjaciel Polski - dodał. Szejna przypomniał, że rodzina żony Schulza pochodzi z Polski. - Martin Schulz zobowiązał się, że tak, jak SLD bedzie prowadził kampanię poprzez media, ale tak, jaki i SLD planuje, czyli poprzez pukanie do każdych drzwi - zapowiedział.
 
Szejna zaznaczył, że przesłaniem europejskich socjalistów jest to, że Unia Europejska ma wspierać kraje członkowskie i inicjatywy tam, gdzie jest to potrzebne. - Podstawą UE są gminy, powiaty - patrząc z perspektywy polskiej - państwa narodowe i regiony. I to one mają decydować przy wsparciu europejskim, co jest najlepsze i najważniejsze dla ich mieszkańców - mówił. Szef świętokrzyskiego SLD odkreślił, że Unia ma być oparta na zasadzie pomocniczości, a nie na zasadzie narzucania czegokolwiek. Program PES dla Europy to program nastawiony na postęp i rozwój. Najważniejszym wyzwaniem dla europejskiej lewicy jest tworzenie nowych miejsc pracy.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij