Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński: Niech Tusk wyjaśni za co Grad wziął milion złotych

dodano 2014-02-05 13:20 w kategorii: Kraj

Rzecznik SLD Dariusz Joński zapowiedział, że w specjalnym piśmie do premiera Donalda Tuska zażąda wyjaśnienia, za co były minister skarbu Aleksander Grad jako prezes dwóch spółek dostał milion złotych.
 
- Były minister skarbu tę funkcję pełnił do lipca 2012 r. W lipcu, kiedy przestał być ministrem od razu dostał dwie propozycje - został prezesem dwóch spółek. Jedni mówili, że zarabiał 50 tysięcy, inni że ok. 130 tysięcy. Tak, czy inaczej w ostatnich 18-tu miesiącach zarobił blisko milion zł - mówił Joński. I przypomniał, że Grad przez te 18 miesięcy był odpowiedzialny za budowę elektrowni jądrowej w Polsce. - Po 18 miesiącach czytamy w oświadczeniu, że pan minister zostaje odwołany zostawiając i nie tłumacząc się za co dostał milion zł - zaznaczył rzecznik SLD. I zapowiedział, że dlatego SLD złoży pismo do premiera Donalda Tuska, by szef rządu wyjaśnił, za co dokładnie pan prezes Grad wziął prawie milion zł. - Musi się z tego rozliczyć. Nie może być tak w Polsce, że kolejni politycy PO dostają intratne stanowiska, a po kilku latach odchodzą nawet nie rozliczając się z tego - dodał Joński.


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.