Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD uczciło zagładę powstańczego Sztabu AL

dodano 2012-08-28 13:15 w kategorii: Ludzie

Delegacja warszawskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej wzięła dziś udział w uroczystości upamiętniającej śmierć członków powstańczego sztabu Armii Ludowej. , którzy zginęli w wyniku zbombardowania kamienicy przy ul. Freta 16 w dniu 26 sierpnia 1944 roku. Pod gruzami znalazło się wówczas 100 poległych z czego większość, to ludność cywilna. Bojowników Armii Ludowej pochowano na skwerze Hoovera, a w 2009 roku ich szczątki przeniesiono do zbiorowej mogiły w kwaterze AL na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. W rocznicę tragedii kwiaty pod kamienicą przy Freta w imieniu stołecznego Sojuszu złożyli: przewodniczący Sebastian Wierzbicki, wiceprzewodniczący: Hanna Brózda i Paweł Kołodziejski oraz szef organizacji mokotowskiej Maciej Raś.Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.