Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sondaż: 18 proc. dla SLD w eurowyborach

dodano 2013-12-26 18:10 w kategorii: Informacje

18 proc. - na tyle mógłby liczyć Sojusz Lewicy Demokratycznej, gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w grudniu. Tym samym SLD mogłoby liczyć na 11 mandatów w Europarlamencie.

Taki wynik poparcia dla Sojuszu podaje portal 300polityka.pl powołując się na sondaż Instytutu Homo Homini, który został przygotowany dla tygodnika "Do Rzeczy".
 
Europa + w tym samym badaniu uzyskała poparcie na poziomie 4 proc., co oznaczałoby, że w Parlamencie Europejskim nie znalazłby się ani jeden przedstawiciel tej koalicji wyborczej. Na czele sondażu są PiS (z 24 proc. poparcia) oraz PO (23 proc.)  Na mandaty w Parlamencie Europejskim mogłaby liczyć jeszcze partia Jarosława Gowina (6 proc. poparcia). 
 
Badanie przeprowadzono 16 grudnia br. na reprezentatywnej losowo - kwotowej próbie 1100 dorosłych mieszkańców Polski.
 
źródło: 300polityka.pl


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.